Hizmetlerimiz

 

Detaylı Temizlik ve Bakım

Su deposu temizliği, ve su deposu bakım hizmetini profesyonel bir şekilde, sağlığa zararsız özel kimyasal ürünleri kullanmak sureti ile bünyesinde bulunan alanında uzman olan profesyonel ekipleri ile daha hijyen depolar için su deposu temizliği ve bakım hizmetlerini sunmaktadır.

Su deposu temizliği ve su deposu dezenfeksiyon gibi hizmetleri sadece T.C. Sağlık bakanlığından onaylı çalışma ruhsatı olan ilaçlama ve dezenfeksiyon firmaları yapmaktadır.

Su deposu temizliği ve su deposu bakımı gibi uygulamalarda kullandığı ürünler de resmi belgeli, genel gıda tüzüğüne uygun ve insan sağlığına zararı olmayan ürünlerdir. Öte yandan bu ilaçlama ürünleri kesinlikle solvent içermez ve kanserojen etkiye sahip değildir.

Su deposu temizliği periyodları

Teknik şartnamelere göre depoların sağlıklı olarak kullanılabilmesi su deposu temizliği ve su deposu dezenfeksiyon uygulamaları 6 ayda bir yapılmalıdır.

Su deposu sıvı membran kaplama

Epoksi esaslı, iki bileşenli, beton ve çeliği korumak için geliştirilmiş su geçirmeyen kaplama malzemesi ile uygulama yapılmaktadır.

Şehir şebekesi suyunda bulunan klor, su depolarında buharlaşarak üst kısımda yoğunlaşıp özellikle kaplaması olmayan metal su depoların paslanmasını başlatır, bakımı zamanında yapılmayıp müdahale edilmediği takdirde pas aşağılara doğru yayılır ve depo pas içerisinde kalır, zamanla delinmeler başlar.

Paslanmaz çelik korozyona dirençli olduğundan birçok uygulama için tercih edilse de bazı ortamlarda korozyona karşı koyamaz ve paslanır.

Su Yumuşatma ve Bakım

Su içerisinde bulunan kalsiyum ve magnezyum mineralleri suda ister istemez bir sertlik yani kireci oluşturur. Bu gibi kreç yani sertlik mineralleri, insan sağlığına zarar verdikleri gibi su tesisatına ve su ile çalışan tüm makinelere bile zarar vermektedir. Bu yüzden hem insan sağlığı hem de makinaların doğru bir şekilde çalışması ve hem de su tesisatlarında kreçlenmelerin oluşmaması adına krecin sulardan uzaklaştırılması gerekmektedir.

Kalsiyum ve magnezyum iyonları rejenerasyon işlemi sırasında su ile gidere atılır ve böylelikle reçine temizlenmiş olur.

Su yumuşatma cihazlarının bakımları ortalama 6 ayda bir yapılmalıdır. Bu sayede su yumuşatma cihazı içerisinde bakteri oluşması engellemiş olur.

ArabicDutchEnglishFrenchGermanRussianTurkish